Доходи от продажби на физическо лице през куриерска фирма

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.22″][et_pb_row _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.0.47″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”3.27.4″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”]

Всичко, което трябва да знаете, ако извършвате продажби  като физическо лице чрез куриер

Всичко,което трябва да знаете, ако извършвате продажби  като физическо лице чрез куриер:

Каква декларация трябва да подадете и как да определите дължимия данък?

Въпреки ,че не продавате чрез фирма или не сте регистрирани като самоосигуряващи се лица вие извършвате дейност като търговец по смисъла на Търговския закон.

„Търговец по смисъла на този закон е всяко физическо или юридическо лице, което по занятие извършва покупка на стоки или други вещи с цел да ги препродаде в първоначален, преработен или обработен вид.“

Доходите ви от тази дейност се облагат по реда на чл.26,ал.1-6 от ЗДДФЛ,приложим за физическо лице ,регистрирано като ЕТ,като данъчното задължение е в размер на 15 на сто върху формираната данъчна основа.

Следва да попълните Приложение No.2 на годишната си данъчна декларация по чл.50 от ЗДДФЛ.

Имате право да приспаднете направените разходи по покупката на стоката, като за целта трябва да притежавате разходнооправдателни документи / фактури /.Само по себе си направеното плащане не е достатъчно доказателство за тяхното придобиване.

 

Ние можем да Ви съдействаме за попълване на декларацията Ви по чл.50

Потърсете ни ТУК

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Leave a Reply

Your email address will not be published.